Založil som slovenské SEO fórum na subdoméne forum.seochat.sk, takže ktokoľvek má otázky ohľadom optimalizácie pre vyhľadávače alebo všeobecne o internetovom marketingu, feel free prihlásiť sa a pýtať sa. Rovnako tak pozývam všetkých skúsených, ktorí by radi poradili, na (verím) plodnú debatu.

Edit 24.5.2020: SEO fórum bolo zrušené, keďže diskusia o SEO sa presunula na iné/modernejšie médiá a formáty. Za 13 rokov nazbieralo fórum skoro 3000 registrovaných, skoro 6000 tém a vyše 15000 príspevkov. Ďakujem každému, kto sa podieľal na diskusiách. Bola to super jazda. :) Posledný screenshot v archive.org. Pokračovanie pôvodného článku…

Tento projekt by nemal vyznieť ako moja osobná SEO poradňa, aj keď predpokladám, že to tak na začiatku bude. Fórum by malo priniesť viac diskusie na slovenskú webovú scénu. Diskusia by mala byť hlavne o tom, ako robiť dobré SEO a SEM (dobré ako z pohľadu vyhľadávačov, tak z pohľadu používateľov), ale vytvoril som aj sekcie pre príbuzné odvetvia – prístupnosť a použiteľnosť, inú internetovú reklamu, burzu stránok, inzerciu práce a iné.

Fórum beží na phpBB. Nijak som ho zatiaľ ne-SEO-oval, je to iba základná inštalácia so slovenčinou, SEF URL adresami a malinkou úpravou title-ov. Ešte dnes alebo zajtra sa pohrám s robots.txt, aby mi to tam neindexovalo duplicity ako FAQ, apod.

Dôvody, ktoré ma viedli k založeniu SEO fóra?

 1. Viem, že tu už jedno slovenské SEO fórum máme. Avšak napriek mojim výzvam, aby svoje otázky ľudia kládli tam, dostávam otázky do emailovej schránky. Snáď keď založím vlastné fórum, budú otázky klásť na tomto.
 2. Okrem emailovej formy sa mnohí pýtali aj v komentároch k mojim blogpostom, niekedy mimo témy, niekedy k téme ale na dlhú diskusiu. Týmto dúfam odbremením blog od offtopic komentárov a zároveň dám priestor širšej diskusii k témam.
 3. V istom zmysle to má poslúžiť aj ako náhrada SEO reportu zadarmo, ktorý som zatrhol od 1. novembra.
 4. Najdôležitejším dôvodom však je, že by som rád vytvoril slovenskú SEO komunitu na doméne SEOchat.sk v štýle „All at one place“. Chcem, aby sa SEOchat.sk stalo stredobodom SEO na Slovensku, preto sa dneškom pridáva k informačným stránkam o SEO, SEO blogu, aj SEO fórum.

Nápady na vylepšenie fóra alebo pridanie zaujímavej témy sú vítané. :)

Komentáre

 • Andrej

  14.11.2007 1:27

  Môj nápad na vylepšenie fóra: aspoň na začiatku neriešiť captcha a registráciu kontrolovanú adminom… Napísal by som ho do príslušnej sekcie, ale moja RSS čítačka je rýchlejšia ako Tvoj schvaľovací mechanizmus :) A inak: “Wow, super nápad!” – ak sa Ti podarí naozaj vytvoriť komunitu, môže na fóre vyrásť a dospieť mnoho šikovných ľudí.

  Odpovedať
 • Andrej

  14.11.2007 11:20

  Teraz už som schválený ale prispievať reálne nemôžem, lebo nemôžem vytvárať témy…

  Odpovedať
 • tybi-admin

  14.11.2007 11:22

  Andrej, už môžeš :)

  Inak myslím, že tú registráciu budem vyžadovať… kto naozaj chce to fórum navštevovať, ten nemá problém s registráciou. Myslím, že nepotrebujeme prispievateľov “easy come easy go”.

  Odpovedať
 • Andrej

  14.11.2007 18:07

  Tybi, registracia je OK, len to schvalovanie mi pride navyse – lepsie podla mna cez verifikaciu mailu, lebo znizis riziko, ze niekoho, kto je nabudeny napisat v danej chvilui prispevok, prejde chut nez ho stihnes manualne schvalit. Just my 2 cents…

  Odpovedať
 • tybi-admin

  14.11.2007 18:37

  Andrej, done…

  Odpovedať
 • Gioel

  15.11.2007 8:47

  Osobne pouzivam uz jedno slovenske SEO forum :) ale som zvedavi co to prinesie.. zatial som fanusikom starsieho slovenskeho SEO fora..

  Odpovedať
 • rado

  15.11.2007 22:32

  Tak som sa zaregistroval… hned ti to tam zavalim otazkami :)

  Odpovedať
 • Niesom

  15.11.2007 22:39

  Myslím, že je to dobrý nápad, ale chce to popracovať na propagácii a marketingu. Prihlásil som sa i keď nie som nijaký SEO Guru, rád sa skôr niečomu priučím. :-)

  Odpovedať
 • tybi-admin

  16.11.2007 9:45

  Gioel, fanušíkom môžeš byť ktoréhokoľvek fóra, nikto ti to zazlievať nebude :). Ale som rád, že si sa už zapojil do diskusie.

  Rado, zavaľ :).

  Niesom, som rád, že sa ti nápad páči. Čo sa týka propagácie, skúsim porozmýšľať, ale páči sa mi aj nápad postupného rozvoja.

  Odpovedať
 • Majo

  16.11.2007 16:45

  Radovan Dzurčanin SEO Blog – preco nemozem prispievat na tvoje “inteligentvne clanky: SEO” – je pekne, ze niekoho chces zavalovat otazkami, ked teba sa neda.

  Tibi – SEO forum je super.. kazde forum, kde sa riesi problem je fajn .. Fóra Joomlakov to uz dokazuju – vela stastia.

  Odpovedať
 • Gabriel

  04.03.2021 23:38

  Tak som prekvapený, že sa to zrušilo.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *