Prečo potrebujete offpage SEO?

 1. Propagovať web pomocou získavania odkazov na iných weboch

  Ak iný web odkáže na ten váš, v očiach Googlu je to hlas za to, že váš web je niečim zaujímavý. Navyše tým získavate priamu návštevnosť z preklikov.

 2. Získavať zmienky na weboch a ohlasy na sociálnych sieťach

  Čím viac sa o vašom webe píše, čím viac sa o vás hovorí, tým lepšie pozície vo výsledkoch Googlu budete mať.

 3. Reputačný manažment

  Čím krajšie o vás hovoria ľudia, čím lepšie vás hodnotia, najmä online, tým dôveryhodnejšie budete v očiach Googlu vyzerať.

Offpage SEO kampaň pozostáva z

 • vypracovanie offpage SEO stratégie

 • písanie článkov na váš web za účelom získavania spätných odkazov

 • návrh a tvorba obsahu - PDF, infografiky, tutoriály, obrázky, videá, apod.

 • konzultácie a tvorba online nástrojov pre linkbuilding

 • oslovenie potenciálnych webov, ktoré by mohli na váš web odkazovať

 • mesačné transparentné reporty o vykonanej práci, výsledkoch a plánoch

Pri offpage SEO kampani si vytýčime presný cieľ, ktorý chceme v nejakom časovom rámci dosiahnuť. Väčšinou v zmysle zvýšenej organickej návštevnosti, resp. počtu konverzií z nej.

Orientačný cenník

Rozsah webu Cena
Webové projekty s nízkou konkurenciou 1 200 eur + DPH / mesiac
Eshopy a služby s vysokou konkurenciou 1 600 eur + DPH / mesiac a viac
Korporátne weby 1 800 eur + DPH / mesiac a viac

Časté otázky

Aký bude efekt pre moje webové stránky?

Výsledkom služby je zvyšujúca sa organická návštevnosť a konverzií z nej, nezávisle na veľkosti či odbore podnikania. Dôvodom zvýšenej návštevnosti by mal byť hlavne postup na vyššie priečky vo výsledkoch hľadania na hlavné, ale v podstate na všetky relevantné kľúčové slová. Efekt sa prejavuje pomerne pomaly a postupne. Na druhú stranu získaná návštevnosť po ukončení služby zostáva a ak klesá, tak len pozvoľna.

Ako dlho trvá offpage SEO kampaň?

Offpage SEO vyžaduje dlhodobú spoluprácu. Zväčša sa na začiatku dohodneme na aspoň 9-mesačnej kampani. Na offpage SEO by ste ale nejakým spôsobom mali pracovať nonstop, či už v spolupráci s nami alebo vo vlastnej réžii. Inak vás potom konkurencie znova predbehne.

Kto bude na offpage SEO pracovať?

I keď je služba plne v našej kompetencii (správca webu na nej poväčšine času nepracuje), niekedy je potrebné, aby správca tiež prispel – kontrolou správnosti odborného článku, úpravou webu, pridaním funkcionality, apod. Ak by ste si chceli offpage SEO robiť vo vlastnej réžii, môžeme vám pomôcť vypracovaním offpage SEO stratégie.

Je k tejto službe aj podpora pre onpage úpravy?

Áno, počas trvania offpage SEO služby neustále konzultujeme aj úpravy na webe, ktoré priamo nesúvisia s offpage SEO službou.

Dá sa služba objednať aj bez predošlého onpage SEO?

Väčšinou sú predošlé onpage SEO analýzy a audity podmienkou začatia prác na offpage SEO. Vo výnimočných prípadoch, ak web spĺňa naše náročné štandardy, môže byť onpage optimalizácia na základe dohody doplnená, poprípade úplne vynechaná.